Nowy program "Sportowy ORLEN" ma stanowić odpowiedź na spadającą aktywność fizyczną młodzieży.
- Zależy nam na wykreowaniu mody na sport wśród najmłodszych. Polska plasuje się w niechlubnej czołówce krajów Europy pod względem liczby zwolnień z zajęć wychowania fizycznego, co przekłada się na stan zdrowia dzieci i młodzieży. ORLEN chce to zmienić – wyjaśnia Lidia Kołucka, Dyrektor Wykonawcza ds. Sponsoringu ORLEN.
W ramach programu, do akademii lub klubów sportowych, które organizują zajęcia sportowe dla młodzieży trafi 10 milionów złotych! Kwota zaplanowana jest do podziału na ok. 100 podmiotów.
Pozyskane fundusze będzie można rozdysponować m.in. na wynajem obiektów do prowadzenia zajęć, zakup niezbędnego sprzętu, wyjazdy na obozy lub turnieje sportowe albo wynagrodzenie dla trenerów.
– Chcemy promować sport jako styl życia, zachęcać do niego dzieci i ich rodziców. Dlatego nasz Program sponsoringowy łączymy z kampanią społeczną, pokazującą sport jako źródło uniwersalnych wartości i doświadczeń. Bo sport to szkoła życia - tłumaczy prezes spółki Ireneusz Fąfara.
Jakie kryteria należy spełnić?
Przede wszystkim należy organizować regularne zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia. Prowadzący, którzy będą chcieli starać się o dofinansowanie, muszą prowadzić swoją działalność nieprzerwanie od minimum dwóch lat.
Co istotne, zgłosić można klub lub akademię sportową, która prowadzi dowolne zajęcia sportowe, z wyłączeniem piłki nożnej. Warunek powiązany jest z trwającymi już licznymi programami skierowanymi na rozwój tej dyscypliny.
Dodatkowo premiowane będą podmioty, które posiadają grupy zajęciowe dla dziewcząt oraz osób z niepełnosprawnościami. Bonusowe punkty można uzyskać również za organizacje obozów sportowych, wyjazdy na turnieje czy spotkania z profesjonalnymi sportowcami.
Wnioski można składać internetowo do 31 października.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.