Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Chwała Bohaterom poległym w Gaśnem

Opublikowano: pt, 12 mar 2021 20:34
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Obchodzimy dzisiaj 158. rocznicę potyczki powstańców styczniowych w Gaśnem. Z tej okazji odbyły się przy obelisku pamięci uroczystości upamiętniające tamte wydarzenia.

Reklama

Uroczystość poprowadził dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Tradycji Wsi Gminy Gostynin w Białem Cezary Szymczak, a zabrali głos: wójt gminy Edmund Zieliński, burmistrz miasta Paweł Kalinowski, gostyniński nadleśniczy Jacek Liziniewicz, a także szczególny gość, pochodzący z Kutna Sekretarz Stanu i wiceminister nauki i edukacji Tomasz Rzymkowski. Przemówienia przypominały o poprzedzającej bitwę pod Gaśnem potyczkę wojsk powstańczych pod dowództwem Józefa Łakińskiego w okolicach wsi Krzywie, opiewały bohaterstwo powstańców, podkreślały rolę ofiary złożonej z życia powstańców dla mieszkańców Gostynina i okolic, a także apelowały o nieustającą pamięć dla tamtych wydarzeń. "To na naszych barkach spoczywa obowiązek pokazywania chlubnych kart przeszłości młodemu pokoleniu i takie spotkania, jak to w Gaśnem, służy temu celowi jak najlepiej" – powiedział Paweł Kalinowski.

Po przemówieniu poszczególne delegacje i przedstawiciele władz miasta złożyły kwiaty i zapaliły przy pomniku znicze. Obchody zakończyły krótka wymiana zdań między zebranymi i życzenia wszystkiego, co dobre.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy