Reklama

Contra Mundum, czyli śpiewana lekcja historii [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Contra Mundum, czyli śpiewana lekcja historii [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych w Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie wystąpiła rockowa formacja Contra Mundum. W programie koncertu znalazły się przede wszystkim pieśni śpiewane przez uczestników Powstania Warszawskiego oraz w obozowiskach żołnierzy wyklętych, ale również piosenki skomponowane do słów Cypriana Kamila Norwida i innych wielkich poetów.

Z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych w Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie wystąpiła rockowa formacja Contra Mundum. W programie koncertu znalazły się przede wszystkim pieśni śpiewane przez uczestników Powstania Warszawskiego oraz w obozowiskach żołnierzy wyklętych, ale również piosenki skomponowane do słów Cypriana Kamila Norwida i innych wielkich poetów.

Wokalista i lider Contra Mundum Norbert „Smoła” Smoliński okazał się prawdziwym „zwierzęciem scenicznym”. A już na początku koncertu udowodnił, że doskonale „odrobił lekcję” przed przyjazdem do Gostynina.


– Bardzo cieszę się, że mogę wraz z moim zespołem wystąpić w mieście, które ma przebogatą historię i które gościło dwóch polskich królów: Władysława Jagiełłę i Kazimierza Jagiellończyka – mówił „Smoła” na powitanie widowni.

Norbert Smoliśki oraz gitarzysta Adam „Malczas” Malczewski, klawiszowiec Tomasz Zień, perkusista Emil Wernicki oraz basista Michał Kamiński udowodnili, że o dziejach Polski można opowiadać na różne sposoby. Nie tylko podczas lekcji historii, na „akademiach ku czci”, czy podczas rozmaitych konferencji czy kongresów. Również poprzez mocną, rockową muzykę „ubraną” w odpowiednie teksty.


– W naszym repertuarze są piosenki, których teksty należą do „kultury wysokiej”, do której można bez wątpienia zaliczyć twórczość Cypriana Kamila Norwida czy Tadeusza Gajcego, ale są również proste obozowe pieśni, do których słowa pisali żołnierze Polski Podziemnej, którzy po zakończeniu drugiej wojny światowej nie złożyli broni – mówił Norbert Smoliński.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE