Reklama

Gostynin kiedyś i dziś: spacer historyczny zainaugurował Tydzień Bibliotek

Opublikowano:
Autor:

Gostynin kiedyś i dziś: spacer historyczny zainaugurował Tydzień Bibliotek  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Spacerem historycznym po Gostyninie rozpoczął się Tydzień Bibliotek. Wczoraj liczna grupa uczestników, pod okiem Zyty Mórawskiej z Miejskiej Biblioteki Publicznej, wyruszyła z Rynku Miejskiego, by po zaliczeniu trasy po grodzie Siemowita zwieńczyć spacer wizytą na Zamku.

Spacerem historycznym po Gostyninie rozpoczął się Tydzień Bibliotek. Wczoraj liczna grupa uczestników, pod okiem Zyty Mórawskiej z Miejskiej Biblioteki Publicznej, wyruszyła z Rynku Miejskiego, by po zaliczeniu trasy po grodzie Siemowita zwieńczyć spacer wizytą na Zamku.

Jak mówi Zyta Mórawska, Rynek Miejski stanowił najważniejsze obok Zamku miejsce spotkań mieszkańców miasta oraz handlu wymiennego. Spacerowicze udali się na ul. Floriańską, Tadeusza Kościuszki, Legionów Polskich, 3 Maja, Żabią, Parkową, Zamkową do Zamku Gostynińskiego.

W każdym z wyznaczonych miejsc znajdowała się tablica przedstawiająca stare i nowe fotografie danego terenu Gostynina. Starsi, jak młodsi mieszkańcy naszego miasta dowiedzieli się wielu ciekawych informacji dotyczących zarówno osób, jak i architektury i panujących wówczas obyczajów. Szczegółowe dzieje Zamku Gostynińskiego omówił pracownik tej placówki – pan Tomasz Paszkiewicz.

Była to bardzo wartościowa i pouczająca żywa lekcja historii.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE