Reklama

Jak przejść dietę oczyszczającą

Opublikowano:
Autor:

Jak przejść dietę oczyszczającą - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Choćbyśmy się z całych sił starali, nieustannie wchłaniamy ogromną ilość toksyn. Wdychamy zatrute powietrze, wchłaniamy toksyny przez skórę, jemy niezdrową i mniej lub bardziej skażoną żywność, przyswajamy toksyny także w ulubionych napojach. Gromadzą się one w organizmie i prędzej czy później dają o sobie znać. Czasem jest to tylko pogorszenie samopoczucia, permanentne zmęczenie, szara cera i problemy z koncentracją, czasem zatrucie skutkuje którąś z chorób cywilizacyjnych, jak choćby cukrzycą, alergią, nadciśnieniem czy miażdżycą.

Choćbyśmy się z całych sił starali, nieustannie wchłaniamy ogromną ilość toksyn. Wdychamy zatrute powietrze, wchłaniamy toksyny przez skórę, jemy niezdrową i mniej lub bardziej skażoną żywność, przyswajamy toksyny także w ulubionych napojach. Gromadzą się one w organizmie i prędzej czy później dają o sobie znać. Czasem jest to tylko pogorszenie samopoczucia, permanentne zmęczenie, szara cera i problemy z koncentracją, czasem zatrucie skutkuje którąś z chorób cywilizacyjnych, jak choćby cukrzycą, alergią, nadciśnieniem czy miażdżycą.

Nie suplementy, lecz dieta

W tej sytuacji niektórzy starają się przejść detoksykację na własną rękę. Bywa, że sięgają po suplementy diety – ich reklamy są niekiedy bardzo sugestywne i trudno im się oprzeć. Zamiast wątpliwej jakości pseudomedykamentów lepiej jest zaaplikować sobie oczyszczającą dietę. Mieszkańcy Warszawy i okolic mogą ją sobie nawet zamówić do domu na stronie http://apeteat.pl/.

Dieta oczyszczająca zalecana jest wyłącznie osobom zdrowym, ponieważ stanowi obciążenie oraz swoisty szok dla organizmu. Kto nie jest zdrów jak ryba, też może poddać się kulinarnej detoksykacji, ale powinien to robić zgodnie z zaleceniami lekarza lub przynajmniej dietetyka. Najlepiej zaś pod kontrolą ich obydwu.

Warzywa, owoce, soki i woda

Najprostszy detoks żywieniowy polega na spożywaniu przez 2-3 dni wyłącznie warzyw i owoców. Popijać je można sokami (ale naturalnymi, nie tymi z pudełka, z marketu, pełnymi chemii i cukru) lub po prostu wodą. Efekty nie każą długo na siebie czekać, choć poprawa samopoczucia po dwóch czy trzech takich dniach może być pozorna i wynikać jedynie z ponownego uzyskania przepustki do lodówki.

Prawdziwa dieta oczyszczająca trwa nieco dłużej i polega przede wszystkim na odstawieniu wszelkich pokarmów wysoko przetworzonych, a także wysokokalorycznych. Zamiast nich przyswajać należy pokarm zawierający jak najwięcej przeciwutleniaczy wychwytujących wolne rodniki i chroniących w ten sposób komórki organizmu przed uszkodzeniem. Przeciwutleniacze wzmacniają także układ odpornościowy i naczyniowy, spowalniają tzw. stres oksydacyjny, zapobiegają niedokrwieniu serca, nowotworom i miażdżycy. Dieta może być wspomagana umiejętnie dobranymi ziołami i przyprawami, które spotęgują działanie warzyw i owoców. Do picia – woda, ewentualnie niesłodzona zielona herbata.

Gdy organizm zacznie się odtruwać

U niektórych osób dieta oczyszczająca może przynieść nieprzyjemne efekty: poddany detoksykacji organizm może po paru dniach zareagować np. wypryskami na skórze (to właśnie efekt przezskórnego uwalniania się trucizn) oraz wzmożoną potliwością (jak wyżej). Zareagować może język (nalot), da się też zauważyć zmieniony zapach moczu. Wszystko to jednak objawy dobrego, zdrowego procesu, które szybko ustąpią. W żadnym razie nie należy przerywać diety z ich powodu. Wkrótce powinna nadejść odczuwalna poprawa samopoczucia i nastroju, a także jakości snu.

Fachowcy zalecają, by jednodniowy detoks przeprowadzać raz na miesiąc, a dwa razy w roku – wiosną i jesienią – zafundować sobie dłuższe oczyszczanie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE