reklama
reklama

Kiedy zmienimy czas? Ile razy jeszcze?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Kiedy zmienimy czas? Ile razy jeszcze? - Zdjęcie główne

foto Pixabay

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Spokojnie, kolejna zmiana czasu z letniego na zimowy czeka nas niedługo, ale jeszcze nie w ten weekend - dopiero z soboty na niedzielę z 30 na 31 października.
reklama

Podczas corocznej zmiany czasu z letniego na zimowy przesuwamy zegarki o godzinę do tyłu, czyli z godz. 3:00 na godz. 2:00. W związku z tym możemy - choć oczywiście nie musimy - spać o 60 minut dłużej. 

Zmiana czasu praktykowana jest od kilkudziesięciu lat, ale ma coraz więcej przeciwników. W 1983 r. zmianę wprowadzono na stałe, przestawiamy zegarki dwa razy w roku - w marcu i w październiku.

Od kilku lat w całej Unii Europejskiej większośc osób uważa, że trzeba skończyć z podziałem na czas letni i zimowy. Ale od pomysłu do realizacji droga daleka, choć ponad trzy czwarte Polaków uważa, że powinniśmy mieć przez 12 miesięcy czas letni.

Wszystko wskazuje na to, że czekają nas jeszcze minimum dwie zmiany - już w październiku na czas zimowy i wiosną na czas letni. Czy tak się stanie?

Parlament Europejski uznał, że państwa członkowskie powinny samodzielnie zdecydować, czy chcą funkcjonować według czasu letniego czy zimowego. Ciągle jednak nie osiągnięto żadnego porozumienia w tej sprawie –pisze portal zdrowie.wprost.pl. - Niektóre kraje chcą pozostać przy czasie letnim, a niektóre przy zimowym. Oznaczałoby to, że w Europie pojawiłby się bałagan czasowy.

 

reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu portalplock.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama