Reklama

Loty w tunelu aerodynamicznym – na czym to polega?

Opublikowano:
Autor:

Loty w tunelu aerodynamicznym – na czym to polega? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Masz ochotę na niecodzienną rozrywkę? Nie szukaj już dłużej – skorzystaj z lotów w tunelu aerodynamicznym! To jeden z najnowszych hitów. Dzięki lotom w aerotunelu możesz poznać, czym jest swobodne spadanie bez brania udziału w skoku spadochronowym. Rezerwację można wykonać już teraz!

Masz ochotę na niecodzienną rozrywkę? Nie szukaj już dłużej ? skorzystaj z lotów w tunelu aerodynamicznym! To jeden z najnowszych hitów. Dzięki lotom w aerotunelu możesz poznać, czym jest swobodne spadanie bez brania udziału w skoku spadochronowym. Rezerwację można wykonać już teraz!

Najczęściej tunele aerodynamiczne kojarzą się z badaniami różnych pojazdów oraz ich aerodynamiczności. Ogromne wentylatory rozpędzają wtedy powietrze i pozwalają na sprawdzenie, czy pojazd ma opływowy kształt i jaki opór będzie stawiał w trakcie poruszania się. Jednak nie jest to jedyne zastosowanie tuneli aerodynamicznych. Również używane są one jako wsparcie treningów spadochroniarskich, a teraz korzystać może z nich praktycznie każdy.

 

Czym są loty w aerotunelu?

Do lotów stosuje się tunele o innej konstrukcji. Wentylatory umieszczone są pionowo, dlatego rozpędzają strugi powietrza tak, aby były one w stanie unieść człowieka w górę. W tunelu znajduje się specjalna ażurowa siatka, na której możemy bezpiecznie stać nad wentylatorami. Gdy te zostaną uruchomione, natychmiast unosimy się w powietrze. Uczucie jest takie samo, jak w przypadku swobodnego spadania w przestworzach przy skoku spadochronowym.

 

Początkowo tunele aerodynamiczne używane były tylko przez skoczków spadochronowych jako element treningu. Ze względu na swoje wymiary tunele mogą pomieścić też kilka osób, co powoduje, że mogą one być zastosowane to treningów grupowych. Jednak w ostatnich latach zaczęły powstawać także tunele, które otwarte są dla przeciętnego Kowalskiego szukającego dla siebie niecodziennej rozrywki.

 

Jak lata się w tunelu aerodynamicznym?

Do lotu w tunelu nie potrzebujemy żadnego szczególnego przygotowania. Na początku musimy wykonać rezerwację, co możemy zrobić też przez internet. Potem, już na miejscu, bierzemy udział w krótkim przeszkoleniu oraz otrzymujemy kombinezon oraz kask. Po takim przygotowaniu możemy już wejść do tunelu. Nie trzeba obawiać się o bezpieczeństwo, ponieważ w środku przez cały czas będzie znajdować się jeden z instruktorów.

 

Czas lotu w tunelu to standardowo 3 minuty. Może wydawać się, że to naprawdę bardzo krótko, ale wystarczy tylko wspomnieć, że czas swobodnego spadania przy skokach spadochronowych wynosi od 30 do 60 sekund. Ponadto loty w aerotunelu możemy kupować wielokrotnie – nie ma wtedy potrzeby lądowania, ponownego wzlatywania na odpowiednią wysokość. Możemy korzystać tylko z tego, co najlepsze, czyli właśnie ze swobodnego spadania.

 

Ile kosztują loty w tunelu aerodynamicznym?

Loty nie są wcale bardzo drogie. Zazwyczaj za 3-minutową rozrywkę tego rodzaju zapłacimy około 250 złotych. Gdy jednak będziemy chcieli wykupić dłuższy lot, możemy już uzyskać dodatkowe rabaty. Ponadto zakupienie lotu dla całej rodziny czy wraz ze znajomymi również pozwoli nam na skorzystanie z dodatkowych rabatów.

 

Na loty zaprasza najnowocześniejszy w Polsce tunel aerodynamiczny Profly – to tutaj możesz poznać niesamowite emocje towarzyszące swobodnemu spadaniu pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Loty dostępne są w Warszawie, Katowicach oraz Wrocławiu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE