Reklama

Reforma oświaty: co ze szkołą w Pacynie?

Opublikowano:
Autor:

Reforma oświaty: co ze szkołą w Pacynie? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Bez bólu dla dzieci i młodzieży przebiec ma reforma szkolnictwa w Pacynie. Największa zmiana dotyczyć ma zmiany nazwy placówki, lecz czy nauczyciele mogą być spokojni o swoje posady?

Bez bólu dla dzieci i młodzieży przebiec ma reforma szkolnictwa w Pacynie. Największa zmiana dotyczyć ma zmiany nazwy placówki, lecz czy nauczyciele mogą być spokojni o swoje posady?

Uchwałę dotyczącą nowej organizacji sieci szkół na terenie gminy Pacyna podjęto podczas ostatniej sesji gminnej. W myśl uchwały z dniem 1 września do historii przechodzi Zespół Szkół Ogólnokształcących w Pacynie łączącej podstawówkę i gimnazjum.  W miejsce ZS zostanie utworzona 8-klasowa Szkoła Podstawowa im. Janusza Kussocińskiego. W wyniku reformy oświaty z mapy zniknie natomiast Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków. Jej funkcjonowanie zostanie wygaszone z dniem 31 sierpnia 2019 roku. Wydaje się więc, że zmiany powinny mieć bezbolesny przebieg: przynajmniej dla dzieci, młodzieży i ich rodziców. Uczniowie będą bowiem wciąż uczęszczać do tej samej szkoły. Co jednak z kadrą nauczycielską? Czy mają powody do obaw?

W myśl reformy, w trakcie pięcioletniej transformacji, szkoły mogą działać w dwóch budynkach – młodsi uczniowie chodziliby do jednego, a starsi (ostatnie roczniki gimnazjalne i pierwsze wydłużonej podstawówki) – do drugiego. Ministerstwo chce, by szkołami zarządzali dotychczasowi dyrektorzy, od których zależeć ma, jak zarządzać godzinami pedagogów. Być może wszystko zostanie po staremu i siódmoklasiści trafią na lekcje do nauczycieli, którzy dotąd pracowali w gimnazjum. Wciąż nie wiadomo jednak, co z programami nauczania, choć dokument w tej sprawie ma być gotowy jeszcze w tym roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE