Reklama

Wymiana szkolna między gimnazjalistami z Gostynina i Langenfeld

Opublikowano:
Autor:

Wymiana szkolna między gimnazjalistami z Gostynina i Langenfeld - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ramach prowadzonego od wielu lat partnerstwa miasta Gostynina z niemieckim Langenfeld Rhld, w dniach od 2 do 9 września realizowana będzie wymiana uczniów Gimnazjum nr 2 im. Polskich Noblistów i Kopernikus-Realschule.

W ramach prowadzonego od wielu lat partnerstwa miasta Gostynina z niemieckim Langenfeld Rhld, w dniach od 2 do 9 września realizowana będzie wymiana uczniów Gimnazjum nr 2 im. Polskich Noblistów i Kopernikus-Realschule.

Wymiana możliwa jest dzięki dofinansowaniu z Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży z siedzibą w Warszawie. Organizatorami są nauczyciele tych placówek i to oni sprawują opiekę nad uczestnikami projektu. Tegoroczny projekt będzie realizowany w dniach 2-9 września 2017 roku w Krakowie, Oświęcimiu i Zakopanem.

Głównym celem wymiany szkolnej jest integracja młodzieży z obu zaprzyjaźnionych miast, wspólne poznawanie kultury i najpiękniejszych zakątków Polski południowej. Młodzież niemiecka będzie miała okazję do poznania i doświadczenia życia codziennego w naszym kraju. Tegoroczny projekt zawiera elementy edukacji międzykulturowej, a jego tematem przewodnim jest poznanie historii II wojny światowej. Zadaniem projektu jest to, aby wspólne przeżycia prowadziły w przyszłości do przedłużenia znajomości, np. do prywatnych odwiedzin czy korespondencji mailowej, a tym samym do budowania trwałych podstaw partnerstwa między Gostyninem i Langenfeldem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE