Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Terytorialsi z Płocka ćwiczyli w Gostyninie

Opublikowano: śr, 10 lut 2021 15:49
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 7 lutego żołnierze 642 kompanii lekkiej piechoty z Płocka pod dowództwem ppor. Damiana Lenarta, odbyli szkolenia w swoim tzw. Stałym Rejonie Odpowiedzialności – Gostyninie.

Reklama

Szkolenia w SRO poza rejonami poligonów i jednostek wojskowych to istotny element podnoszenia zdolności bojowej 6 Mazowieckiej Brygady OT. Są one prowadzone głównie w miejscowościach i na szlakach komunikacyjnych. Jednym z celów tych szkoleń jest poprawa świadomości społeczności i poznanie uwarunkowań terenu oraz zabudowy przez żołnierzy.

W Wojskach Obrony Terytorialnej stanowią one praktyczny wymiar tzw. "mobilności szkoleniowej", czyli zdolności szkolenia kompanii lekkiej piechoty na terenie powiatu, który jest jej rejonem działania. W ubiegłą niedzielę, 642 kompania lekkiej piechoty z Płocka, szkoliła się na terenie gminy Gostynin. Żołnierze 64 blp ćwiczenia rozpoczęli o godz. 6.00 w pobliskim lesie.

– Od godz. 10.00 mieszkańcy Gostynina mogli zobaczyć, jak wygląda szkolenie terytorialsów, ale i zapoznać się ze sprzętem, wyposażeniem i uzbrojeniem. Pomimo bardzo niskiej temperatury odwiedziło nas około 250 mieszkańców. Na miejscu nie zabrakło uczniów Liceum Ogólnokształcącego CN-B "Feniks" z dyrektorem ppłk. (r) Jarosławem Chrobotem. Rozstawiono też punkt rekrutacyjny, w którym odwiedzający mogli wypełnić wniosek o wstąpienie w szeregi WOT – podsumowuje kpr. Cezary Okraszewski z sekcji cywilno-wojskowej 64 blp w Płocku.

W ćwiczeniach brał udział mjr Ireneusz Fudała, zastępca dowódcy 64 blp w Płocku.

– Ćwiczenia 64 blp w Płocku w rejonach odpowiedzialności są możliwe dzięki porozumieniu o współpracy z władzami gminy Gostynin. Podpisane porozumienie określa m.in. wspólne działania i przedsięwzięcia szkoleniowe – wyjaśnia mjr Fudała.

Żołnierze 6 Mazowieckiej Brygady OT będą organizowali swoje szkolenia we wszystkich powiatach południowego Mazowsza.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • rok temu | ocena +0 / -0

    Bercik

    Jeżeli wykształcenie liche masz i uczyć to tobie się nie chce ,to szansę w WOT masz! Oczywiście ,za mundurem to idiotki sznurem.